Zycie i styl

Rolki czy wrotki – co jest lepszym wyborem?

Jeśli planujesz zakup wrotek dla swojego dziecka, pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć jest to, czy powinieneś zdecydować się na wrotki czy rolki. Różnica między nimi leży w ich konstrukcji: Wrotki mają jedno duże koło z przodu i dwa koła po każdej ze stron. Z kolei wrotki mają trzy koła. Środkowe koło jest większe niż te po każdej stronie. Chociaż obie te odmiany są przeznaczone do jazdy na łyżwach, warto zdecydować się na rolki zamiast wrotek, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się jeździć na łyżwach.

Powód jest prosty: Łatwiej jest utrzymać równowagę i kontrolować swoje ruchy, gdy ma się więcej niż jedno koło. Z jednym dużym kółkiem i dwoma mniejszymi trudno jest poruszać się do przodu lub do tyłu z łatwością! Na rolkach, które mają trzy koła, Twoje dziecko nie będzie miało tego problemu. Trójkołowe wrotki są również łatwiejsze w użyciu w porównaniu z innymi odmianami, ponieważ mają lepszą przyczepność na gładkich powierzchniach, takich jak podłogi drewniane i kafelki.

Wrotki najlepiej sprawdzają się na gładkich powierzchniach, takich jak boiska do koszykówki, natomiast nie są zbyt skuteczne na szorstkich powierzchniach, takich jak betonowe drogi. Dlatego warto zastanowić się jakie są potrzeby dziecka, po jakich trasach będzie jeździło i co tak naprawdę dostarczy mu rozrywki. Więcej o sporcie i zainteresowaniach znajdziesz na stronie https://twojmoment.pl/ .