Zycie i styl

Konsekwencje korzystania z telefonu za kierownicą

Korzystanie z telefonu podczas jazdy, czy to w celu wysłania SMS-a podczas postoju na czerwonym świetle, czy też w celu sprawdzenia wskazówek podczas jazdy, jest niebezpiecznym nawykiem. 

Rozproszona jazda jest przyczyną 3 000 zgonów i prawie 400 000 obrażeń rocznie w Stanach Zjednoczonych. Najgorsze jest to, że liczby te są prawdopodobnie znacznie wyższe, ponieważ w wielu przypadkach policja nie może udowodnić, że kierowca był rozproszony przez swój telefon. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie są konsekwencje korzystania z telefonu podczas jazdy, aby móc podejmować lepsze decyzje, gdy jesteś za kierownicą.

Kiedy rozmawiasz przez telefon, są dwie sytuacje, w których narażasz siebie i innych na ryzyko: kiedy patrzysz na telefon i kiedy po niego sięgasz. W obu przypadkach może to oznaczać oderwanie wzroku od drogi na zaledwie dwie sekundy, ale nawet ta krótka chwila może mieć poważne konsekwencje. Przy prędkości 80km na godzinę, przejechanie długości boiska piłkarskiego zajmuje mniej niż sekundę, a każdy dłuższy czas i Twój samochód może być zaangażowany w wypadek z kimś innym lub wpaść w poślizg na drodze. Ponad 90 procent wypadków wiąże się z jakimś rodzajem błędu kierowcy, a około połowa z nich została spowodowana przez czynniki rozpraszające, takie jak właśnie telefon. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://beautyride.pl/ .