Zycie i styl

Czy warto kupić rower elektryczny?

Rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne, ale nie są przeznaczone dla każdego. Zanim zdecydujesz się na zakup roweru elektrycznego, dobrze jest zastanowić się, czy odpowiada on Twoim potrzebom. 

Na przykład, jeśli mieszkasz na terenie górzystym, dodatkowy impuls na wzniesieniach będzie pomocny. Ale bateria szybciej się rozładuje. Jeśli nie masz zbyt wiele do zrobienia, dodatkowy ciężar może sprawić, że jazda na rowerze będzie niewygodna. Prędkość typowego roweru elektrycznego jest porównywalna z prędkością konwencjonalnego roweru górskiego – około 30km na godzinę. Rower elektryczny może również zapewnić trochę ruchu dla rowerzysty, jak również dla tych, którzy wychodzą z domu w samą porę, aby obserwować jego jazdę!

Jeśli zdecydujesz się na rower elektryczny, wybierz taki, który ma światła LED i tylne reflektory wbudowane w ramę i ma co najmniej pięć biegów (więcej, jeśli w Twoim miejscu zamieszkania są strome wzgórza). Upewnij się, że ma co najmniej dwa hamulce (przedni i tylny), najlepsze są hydrauliczne hamulce tarczowe (wymagają mniej konserwacji niż inne typy). Silnik wspomagany pedałami powinien mieć łatwy do odczytania wyświetlacz z miernikiem mocy i wskaźnikiem naładowania baterii i potrzebować co najmniej ośmiu godzin ładowania, zanim zabierzesz go na pierwszą przejażdżkę. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://jasportowiec.pl/ .