Zycie i styl

Jak stworzyć własny sad?

Większość z nas lubi mieć dostęp do świeżych, domowych owoców i warzyw. Możemy uprawiać niektóre z nich w naszych ogrodach, ale przestrzeń, którą dysponujemy, jest często zbyt mała, aby zapewnić pełną gamę upraw. Nawet gdyby była wystarczająco duża, to i tak doświadczymy niepowodzeń w uprawie z powodu pogody, szkodników i chorób. Trudno jest cieszyć się jakąkolwiek samowystarczalnością w zakresie żywności, chyba że jesteśmy gotowi spędzić dużo czasu w ogrodzie (lub zatrudnić kogoś, kto to zrobi).

Wszystko jednak nie jest stracone. Istnieją inne sposoby, aby cieszyć się dostępem do świeżych owoców bez poświęcania dużej ilości energii i środków. Możesz stworzyć swój własny sad! Wszystko, czego potrzebujesz, to około godziny pracy tygodniowo przez pierwszy rok. Oto jak to zrobić:

Wybierz, co chcesz uprawiać. Jabłonie zajmują mniej miejsca niż większość innych drzew owocowych, więc są dobrym miejscem na początek. Oczywiście w klimacie umiarkowanym owocują przez całe lato i od zimy do wiosny, więc każdego roku będziesz mieć mnóstwo czasu, aby zebrać owoce swojej pracy. Wybierz odmianę jabłek, która dobrze rośnie w Twoim klimacie, dokonaj zakupu i ciesz się soczystymi jabłkami! Więcej na temat uprawy ogrodu znajdziesz na stronie https://czaswogrodzie.pl/ .