Zycie i styl

Skąd czerpać energię przed treningiem?

Jak wszyscy wiemy, energia jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w każdej aktywności fizycznej. Osoby chodzące na siłownię i sportowcy, którzy nie mają stałego źródła energii mogą cierpieć z powodu zmęczenia, zawrotów głowy, a nawet mdłości. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji, ważne jest, aby wiedzieć, skąd pochodzi Twoja energia.

Najlepszym sposobem na zdobycie energii do treningu jest nie robienie tego na pusty żołądek. Jeśli zamierzasz uderzyć w siłownię rano, zjedz dobrze zbilansowany posiłek w ciągu 30 minut od rozpoczęcia treningu; może to być koktajl proteinowy lub płatki z mlekiem i jakimś owocem. Zjedzenie czegoś przed porannym treningiem pomoże ci uniknąć uczucia ospałości, a nawet może uchronić cię przed popadnięciem w głód w połowie treningu, co mogłoby doprowadzić cię do dokonania złych wyborów żywieniowych w automatach na siłowni.

Jeśli nie masz czasu na pełne śniadanie, spróbuj zjeść banana lub pełnoziarnistego tosta. Banany są pełne potasu, który pomaga mięśniom zregenerować się po treningu. Pełnoziarniste węglowodany dadzą Ci dodatkowy zastrzyk energii na początku dnia i utrzymają uczucie sytości aż do następnego posiłku.

Innym sposobem na zdobycie energii przed treningiem jest wypicie kawy lub herbaty z kofeiną – pamiętaj jednak, aby pić ją tylko wtedy, gdy nie będzie miała wpływu na to, jak dobrze wypadniesz podczas treningu! Kofeina potrzebuje około dwóch godzin, aby zacząć działać, więc czekanie do śniadania może pomóc uniknąć tremy podczas wczesnych treningów.

Więcej porad na temat aktywności i zdrowego odżywiania znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .