Zdrowie i Uroda

Rodzaje depilacji – jak pozbyć się włosów?

Istnieje kilka sposobów usuwania owłosienia na ciele – golenie, woskowanie, cukrowanie, pęseta… oraz depilacja laserami. Ogólnie rzecz biorąc, metody różnią się skutecznością w usuwaniu włosów. W zależności od właściwości włosów i skóry, niektóre metody będą dla Ciebie bardziej odpowiednie niż inne.

Najprostszym sposobem jest golenie. Oprócz maszynki do golenia, można to zrobić za pomocą golarki lub golarki elektrycznej. Nie powoduje podrażnień, ponieważ cięcie odbywa się tępym ostrzem, a zarost w miarę wzrostu staje się słabszy. Oczywiście nie działa długo i wymaga regularnej pielęgnacji.

Drugim sposobem jest stosowanie pasków woskowych (stripów). Utrwalają one włosy substancją przypominającą wosk, a następnie wyrywają je od nasady. Depilacja woskiem jest polecana w miejscach, gdzie jest dużo włosków rosnących w różnych kierunkach (np. na linii bikini), ale w miejscach wrażliwych powoduje podrażnienia.

Dla osób, które nie chcą często odwiedzać salonów lub nie mają czasu na codzienne golenie lub woskowanie, istnieją specjalne depilatory, których działanie polega na wyrywaniu włosków pojedynczo z ich korzeniami. Jest to nieco bardziej bolesne niż golenie czy stosowanie pasków z woskiem. Więcej o domowym spa na stronie https://creastyle.pl/ .