Dom

Pomysły na prezent dla miłośników ogrodnictwa

Niezależnie od tego, czy jest się ogrodnikiem, czy nie, łatwo jest docenić piękno roślin. Jeśli jednak ktoś z Twoich bliskich jest zapalonym ogrodnikiem, myśl o kupieniu mu prezentu jest prawdopodobnie bardziej stresująca niż relaksująca.

Entuzjaści ogrodnictwa lubią hodować rośliny i kwiaty, więc z pewnością docenią każdy prezent, który im to umożliwi. Oto kilka świetnych pomysłów na prezenty, które ułatwią ogrodnictwo. W zasobach witryny happywalls.pl znajdziesz wiele pasjonujących treści. 

System nawadniania roślin

Podlewanie roślin wymaga czasu, ale można je ułatwić dzięki systemowi nawadniającemu, który podłącza się do węża i automatycznie podlewa rośliny o określonych porach w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca. Można też kupić modele wyposażone w wyłącznik czasowy lub czujniki głębokości L, dzięki którym system będzie wiedział, kiedy należy ponownie podlać rośliny, w zależności od temperatury lub poziomu opadów w danym regionie.

Bęben na wąż ogrodowy

Bęben na wąż ogrodowy pozwala utrzymać wąż w porządku, gdy nie jest używany, co zapobiega jego plątaniu się i umożliwia łatwe rozwinięcie go, gdy jest ponownie potrzebny – zwłaszcza jeśli masz podłączony automatyczny system nawadniania! Najlepsze w tych bębnach jest to, że często są one wyposażone w dodatkowe miejsce do przechowywania narzędzi i innych przedmiotów związanych z ogrodnictwem (np. nawozu). Są one również zazwyczaj dość

Narzędzia ogrodnicze

Dobrej jakości szpadel lub kielnia zawsze się przydadzą. Jeśli nie jesteś pewien, czego jeszcze potrzebują, popytaj wśród znajomych – zdziwisz się, jak wiele osób ma swoje własne rady, co do tego, jakie narzędzia są dobre.

Sekator

Kolejnym niezbędnym narzędziem jest para sekatorów – są one idealne do przycinania bylin, a także mogą być używane do przycinania krzewów i róż. Jeśli Twój ogrodnik nie ma jeszcze pary, zwróć uwagę na te, które mają wbudowany otwieracz do butelek!