Zdrowie i Uroda

Kiedy zgłosić się z dzieckiem do psychologa?

Psycholog może być wielkim zasobem dla dzieci i rodzin, ale kiedy ma sens szukanie go? Odpowiedź jest nieco inna dla każdej sytuacji, ale potrzeba specjalisty zdrowia psychicznego z małym dzieckiem powinna być oparta na rozwoju dziecka i jego stanie emocjonalnym.

Kiedy należy zgłosić się do psychologa dziecięcego?

Psycholog dziecięcy jest przeszkolony do pomagania dzieciom w radzeniu sobie ze stresem emocjonalnym i problemami behawioralnymi w sposób, w jaki inni pediatrzy mogą nie być wyposażeni do obsługi. Twoje dziecko może skorzystać z wizyty u psychologa, jeśli:

-Ma trudności z przystosowaniem się do nowych sytuacji lub osób – takich jak przebywanie w nowych miejscach, rozpoczęcie nauki w szkole lub interakcje z nowymi ludźmi.

-Ma trudności z odpowiednim komunikowaniem uczuć lub wyrażaniem potrzeb.

-Ma trudności z kontrolowaniem emocji, w tym nadmiernie płacze.

-Ma problemy z funkcjonowaniem w domu i w szkole, np. nie może skoncentrować się na pracy domowej, uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych lub współdziałać z rówieśnikami.

Co z doradcami ds. zdrowia psychicznego?

Doradcy ds. zdrowia psychicznego nie są uprawnieni do diagnozowania takich stanów jak depresja i zaburzenia lękowe; pomagają oni ludziom w radzeniu sobie z objawami, które mogą obejmować depresję, zaburzenia lękowe i ADD/ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi), tak aby pacjenci mogli żyć zdrowo. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://momstyle.pl/ .