Zycie i styl

Dlaczego człowiek śpi?

Jedną trzecią naszego życia spędzamy na spaniu. Od momentu przebudzenia do sekundy, w której kładziemy się do łóżka, myślimy o tym, kiedy i jak śpimy. Jednak większość z nas nie myśli o tym, dlaczego w ogóle śpimy.

Istnieją dwa główne powody, dla których śpisz. Pierwszym jest to, że musi odpocząć Twoje ciało, aby było gotowe na następny dzień. Gdybyś nie spał, prawdopodobnie byłbyś zmęczony, chory i zrzędliwy przez cały czas, a żadna z tych rzeczy nie brzmi jak bardzo dobry powód do życia.

Drugi powód jest bardziej interesujący. Być może zauważyłeś, że czasami, gdy śpisz, masz sny. Sny są sposobem twojego umysłu na przetworzenie wszystkich informacji, które wydarzyły się podczas snu. Bez snów Twój mózg mógłby zostać wypchany wszystkimi nowymi informacjami z jednego dnia i nie miałby czasu na przetworzenie ich do następnego dnia. Oznaczałoby to, że pod koniec tygodnia wszystkie Twoje nowe wspomnienia byłyby wymieszane ze starymi! Mając sny (a nawet koszmary) każdej nocy, upewniasz się, że twój mózg ma dużo czasu na przetworzenie wszystkiego, czego się nauczył, tak aby po przebudzeniu rano wszystko było znowu w idealnym porządku. Więcej podobnych ciekawostek znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/ .