Dom

Praktyczne informacje dotyczące okien

Okna Wrocław to szeroka oferta. Jednak jeśli chodzi o okna Wrocław bardzo często brakuje nam praktycznych wskazówek i informacji. Pora to nadrobić. W okna niezwykle ważna jest regulacja, która jest konieczna. Zaraz po zakupie okien oraz ich montażu podstawą jest właśnie regulacja. Bez tego okna chodzą ciężko i do tego są nieszczelne. Czasami nawet nie można ich otworzy, czy też uchylić. Okna na pewno wymają regulacji i to nawet kilka razy w pierwszym roku po zakupie. Wszystko jest zależne od wielkości okien oraz ich eksploatacji. Na pracę okien mają także wpływ warunki atmosferyczne oraz do tego usytuowanie okien pod względem stron świata, które mają wpływ na odkształcenia ewentualne.

Gdy poczujemy, że klamka działa bardzo ciężko, to nie możemy otworzyć płynnie, czy też zamknąć okna. Oznacza to, że nasze okna wymagają regulacji. Serwis okien oraz regulacja to naturalna rzecz nawet dla okien używanych prawidłowo.

Bardzo ważne są także otwory odwadniające. Każde okno PVC posiadać powinno maleńkie otwory, które są umiejscowione w dolnej części ramy. Jedne po jego stronie zewnętrznej, ktore zamaskowane są przeznaczonymi specjalnie do tego zaślepkami. Drugie w środku ramy, które zobaczymy bezpośrednio po otwarciu okna. Służą one do odprowadzenia wody, która może dostać się przez uszczelkę do części dolnej ramy. Dzięki wykonanym otworom zewnętrznym, spłynie na zewnątrz, a tym samym uchroni nasz dom przed wilgocią, a do tego przed grzybami oraz pleśnią.