Dom

Czyszczenie kanapy wroclaw

Krzesła, fotele, materace, kanapy i dywany to idealne środowisko dla rozwoju roztoczy. Zwalczanie roztoczy polega na ekstrakcyjnym praniu powierzchni. Używa się do tego roztworu wody o odpowiedniej temperaturze (min. 60°C) i odpowiedniej sile ssania, aby usunąć wilgoć i pozostałości z wnętrza tkaniny. Jeśli chodzi o czyszczenie kanapy Wrocław sprawi, że materiały zostaną wyczyszczone przy użyciu wysokiej klasy czyścików, a następnie wysuszone przez specjalne urządzenie suszące, które odbywa się za pomocą gorącego powietrza o temperaturze 90 stopni Celsjusza. Tapicerkę specjaliści wyczyszczą profesjonalnymi środkami piorącymi i dezynfekującymi, aby była całkowicie wolna od roztoczy. Przed czyszczeniem zespół sprawdzi, czy na tapicerce nie ma śladów uszkodzeń lub zużycia.

Najważniejszym czynnikiem przy, jeśli chodzi o czyszczenie kanapy Wrocław jest odpowiednia technika i temperatura wody. Powierzchnia tkaniny powinna być czyszczona metodą dwufazową, czyli poprzez połączenie odsysania i spryskiwania. Zabiegi, które nie są oparte na substancjach aktywnych, mogą jedynie poprawić wygląd sofy, ale nie wyeliminują alergenów. Warto zaznaczyć, że alergeny w dywanach, kanapach i fotelach są obecne przez cały rok, nawet wtedy, gdy ich nie widać. Dlatego konieczne jest regularne czyszczenie, co najmniej dwa razy w roku (zimą i latem).

Zanim zdecydujesz się na samodzielne czyszczenie kanapy, fotela lub dywanu, weź pod uwagę, że jest to ciężka praca, która wymaga zarówno czasu, jak i wiedzy. Zbyt duża lub zbyt mała ilość ciepła oraz detergentu zniszczy mebel. A jeśli nie masz żadnego doświadczenia z produktami czyszczącymi, możesz zrobić więcej szkody niż pożytku, sprawiając np. że mebel wyblaknie.