Motoryzacja

Jak poprawnie wjechać na górkę na egzaminie na prawo jazdy?

Egzamin na prawo jazdy jest jedną z najbardziej stresujących części uzyskania prawa jazdy. Niezależnie od tego, jak bardzo się do niego przygotowujesz, ile razy ćwiczyłeś z instruktorem jazdy i jak bardzo jesteś pewny, że go zdasz, myśl o zmierzeniu się z prawdziwym egzaminem na prawo jazdy może sprawić, że nawet najbardziej spokojna osoba będzie zdenerwowana.

Jeśli tylko znają Państwo wszystkie zasady i przepisy oraz ściśle ich przestrzegają, nie ma powodu, by bać się egzaminu. Co więcej, jeśli wiesz, jak prawidłowo jeździć na wzniesieniu, masz gwarancję, że zdasz! W tym artykule dowiesz się kilku wskazówek dotyczących prawidłowej jazdy pod górę.

Aby wjechać na wzniesienie, musisz trzymać wciśnięte sprzęgło i pedał gazu. Różni się to od jazdy po płaskich drogach, gdzie trzeba się martwić tylko o pedał gazu.

Dzieje się tak dlatego, że podczas jazdy pod górę moc samochodu nie jest przekazywana na koła. Moc (lub moment obrotowy) przekazywana do kół jest równa sile wywieranej na sprzęgło i pedał gazu.

W samochodzie z manualną skrzynią biegów, kiedy jedziesz pod górę, trzymasz stopę na obu pedałach przez cały czas. Ręka powinna znajdować się w takiej pozycji, aby w razie potrzeby móc łatwo nacisnąć na każdy z pedałów.

Celem trzymania stopy na obu pedałach podczas jazdy pod górę jest to, że jeśli silnik zacznie się zatrzymywać lub straci impet, masz dodatkową moc dostępną w razie potrzeby.

Ten artykuł pomoże Ci opanować jazdę pod górę szybko i bezpiecznie! Więcej podobnych znajdziesz na stronie https://startmoto.pl/ .