Dom

Jak urządzić łazienkę dla starszych osób?

Pomagając starzejącej się bliskiej osobie zdecydować, jak udekorować jej łazienkę, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiek, zdrowie i możliwości fizyczne tej osoby. Łazienka jest takim miejscem w domu, w którym wielu z nas zaczyna i kończy dzień, więc jest to idealne miejsce do płynnego przejścia między jedną czynnością a drugą.

Niestety, świeża warstwa farby nie wystarczy, aby zapewnić, że osoba z ograniczoną mobilnością może łatwo poruszać się po swojej łazience. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że twoja ukochana osoba będzie bezpieczna i wygodna w tej przestrzeni.

Poręcze:

Poręcze powinny być zainstalowane po obu stronach toalety i na górze prysznica lub wanny. Pomoże to Twojej bliskiej osobie wstać i zejść bez pomocy. Ponadto, zainstalowanie poręczy w miejscach, które mogą być śliskie (jak wanna lub prysznic) pomoże zapobiec upadkom.

Instalacja wodno-kanalizacyjna:

Upewnij się, że wszystkie instalacje wodno-kanalizacyjne są dostępne dla łatwego użytkowania. Rozważ zainstalowanie uchwytów przy toaletach, zlewach, wannach i prysznicach. Uchwyty są również przydatne pod prysznicem – można je zainstalować na wysokości, która jest wygodna do czyszczenia lub opłukiwania stóp przed wyjściem spod prysznica, lub na wysokości, która ułatwia golenie.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dobredomowe.pl/ .