Zdrowie i Uroda

Jak uporządkować kosmetyki?

Może Ci się wydawać, że wiesz już wszystko, jeśli chodzi o organizację kosmetyków, ale z uwagi na to, że codziennie pojawiają się nowe produkty takich marek jak Sephora czy Clarins, zawsze jest coś nowego do przemyślenia. Kluczem do utrzymania wszystkiego w porządku jest znalezienie systemu, który sprawdzi się w Twoim przypadku i trzymanie się go. Oto kilka wskazówek, jak upewnić się, że w pełni wykorzystujesz swoje kosmetyki.

 

Rozdziel swój makijaż według zastosowania. Kuszące jest zgrupowanie wszystkich kosmetyków w jednym miejscu, ale może to być przytłaczające – trudno jest szybko znaleźć to, co chcesz, a wszystkie kosmetyki mogą się pomieszać, jeśli często ich używasz. Zamiast tego, podziel swój makijaż na kategorie według tego, jak go używasz. Jeden obszar możesz przeznaczyć na makijaż oczu, drugi na produkty do ust, a trzeci na produkty do pielęgnacji skóry, takie jak kremy nawilżające lub złuszczające. Jeśli to pomoże, opisz szuflady etykietami, aby wszyscy domownicy wiedzieli, gdzie znajdują się poszczególne produkty.

 

Możesz również zdecydować się na przechowywanie przedmiotów według rodzaju. W tym przypadku możesz przechowywać pędzle stojące w kubku lub małym koszyku, a inne rodzaje aplikatorów (np. różdżki do tuszu do rzęs) zawieszone na haczykach, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na ścianie w łazience lub sypialni. W ten sposób wszystko jest widoczne.