Biznes

Dlaczego warto czytać tekst kilka razy przed wysłaniem?

Kiedy zastanawiasz się, czy wysłać wiadomość, pomocne może być przeczytanie jej na głos. Dzieje się tak dlatego, że kiedy czytamy rzeczy na głos, nasz mózg ma czas na przetworzenie informacji, więc stajemy się bardziej świadomi tego, jak to zabrzmi dla innych ludzi. Jeśli denerwujesz się, jaki może być ton tekstu, przeczytanie go na głos jest prostym sposobem, aby nadać jasności swojemu tekstowi i poczuć się pewniej, naciskając przycisk Wyślij.

Dlaczego warto przeczytać tekst kilka razy przed wysłaniem?

Kluczową korzyścią z czytania wiadomości na głos jest to, że zmusza Cię do zwolnienia tempa i zwrócenia uwagi. Przetwarzanie treści przez nasze umysły trwa nieco dłużej, gdy czytamy na głos, niż gdybyśmy po prostu je omijali. W tym czasie nasz mózg w naturalny sposób wychwytuje o wiele więcej szczegółów, niż gdybyśmy po prostu przeskanowali wiadomość – możesz nawet zauważyć słowa lub zwroty, które przeoczyłeś podczas cichego czytania.

Kiedy poświęcasz czas na przetworzenie tego, co piszesz i zwracasz szczególną uwagę na każde słowo i zdanie, dajesz swojemu umysłowi czas potrzebny na upewnienie się, że Twoja wiadomość dotarła dokładnie w taki sposób, w jaki zamierzasz – co oznacza brak kłopotliwych nieporozumień w późniejszym czasie z powodu zniekształconego tekstu. Więcej na temat pisania znajdziesz na stronie https://writtedly.pl/ .