Dom

Czym charakteryzują się szamba plastikowe?

 

W wielu miejscach kanalizacja miejska nie jest jeszcze podłączona. Nie ma tam większego wyboru, jak zdecydować się na instalację szamba, dopasowanego wielkością do potrzeb. Do wyboru są jego dwa podstawowe typy: betonowe i plastikowe. Dowiedz się, czym charakteryzuje się drugie z nich.

 

Mocny materiał sztuczny

Szamba plastikowe są produkowane przy wykorzystaniu kompozytu poliestrowo-szklanego. Obecność włókna szklanego zapewnia im wysoką odporność mechaniczną, a także chemiczną. Z kolei dodatek włókien poliestrowych dodaje materiałowi plastyczności, ułatwiając wykonanie całego zbiornika i sprawiając, że jest on odporny na zmiany ciśnienia czy też temperatury w otoczeniu.

W ten sposób powstałe szamba charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością i są w stanie znieść nawet duże obciążenia. Co więcej, nie reagują na składniki ścieków i nie powodują uwalniania się żadnych substancji szkodliwych do środowiska. O tym, jakie przechodzą testy i jakie atesty posiadają, dowiesz się więcej na stronie http://www.carbo-san.com/szamba-plastikowe.

 

Wygoda i szybkość montażu

Niewątpliwą zaletą szamba plastikowego jest szybkość i prostota montażu. Szambo tego typu nie wymaga specjalnej ekipy do jego osadzenia – jego montaż jest możliwy nawet samodzielnie na podstawie dostarczonej instrukcji. Dzięki temu jest ono tańsze i znacznie bardziej ekonomiczne niż zbiornik betonowy.

Szamba plastikowe są przy tym wyposażone w standardowych rozmiarów wlewy, które można bez problemu podłączyć do domowej kanalizacji. Komin można dopasować pod względem długości do głębokości osadzenia. Każde szambo zawiera również wskaźnik napełnienia, pozwalający na jego bezpieczne użytkowanie.