Nauka

Jak wybrać kartę graficzną?

Wybór odpowiedniej karty graficznej to ważna decyzja, ponieważ będzie miała duży wpływ na wydajność twojego systemu. Chociaż istnieje wiele czynników do rozważenia, zebraliśmy ten przewodnik, aby wyjaśnić wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze odpowiedniej karty graficznej dla swojego komputera. Sprawdź portal techjoy.pl

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, jest to, czy chcesz grać w gry na swoim komputerze, czy nie. Na przykład, jeśli szukasz karty graficznej, która pozwoli Ci uruchomić grę Wiedźmin 3 w rozdzielczości 1080p, z wysokimi ustawieniami i 60 klatkami na sekundę, będziesz potrzebował wystarczająco mocnej (i drogiej) karty, aby to osiągnąć. Jeśli jednak zależy ci jedynie na podstawowym poziomie wydajności do codziennych zadań obliczeniowych, takich jak przeglądanie stron internetowych i wysyłanie wiadomości e-mail, wystarczy ci karta graficzna o niższej wydajności.

Karty graficzne dzielą się głównie na dwie kategorie: podstawową lub mainstreamową (zwaną też mid-range lub high-end), przeznaczoną odpowiednio dla zwykłych graczy i entuzjastów, oraz high-endową lub entuzjastyczną, przeznaczoną dla hardcorowych graczy, którzy chcą podkręcić każde ustawienie w swoich ulubionych tytułach bez zbytniego poświęcania jakości obrazu.